Dubai Fuar Alanı

Dubai’nin ilk büyük kule ve iş merkezi olan Dubai World Trade Centre Dubai’nin küresel iş dünyasında kalbi durumunda. Bina Raşid bin Said El Maktum tarafından inşa ettirilmiştir. Şeyh Zayid Caddesi ile Ticaret Merkezi Döner Kavşağı sınırında bulunmaktadır. 1978 tarihli orijinal bina sekiz sergi salonu, Dubai Uluslararası Kongre Merkezi ve ikamet apartmanlarını kapsamaktaydı.

39 kat büro binası 149 metre (489 fit) yükseklikte olup binanın büyük bir kısmı ticari amaçlar için kullanılmaktadır. İnşa edildiği tarihte Dubai’deki (ve BAE) en yüksek bina ve Şeyh Zayid Caddesi şeridinde bulunan ilk yüksek bina oldu. Bina kiracıları arasında Federal Express, General Motors, Johnson & Johnson, MasterCard International, Schlumberger, Sony, ABD hukuk firması Curtis, Mallet-Prevost, Colt&Mosle LLP ve İtalya, Japonya, İspanya, İsviçre, Türkiye ve ABD konsoloslukları bulunmaktadır. Bina 100 Dirhemlik (BAE Dirhemi) banknot üzerinde resmedilmiştir.

Dubai Fuar Alanı’nda gerçekleşen en büyük fuarların başlıcaları şunlardır; Paper Arabia, Gitex, Light Middle East, IPM Dubai, Sweets & Snacks ME, The Big 5, Jewellery Week, Arabplast, Arab Health, Gulfood, Middle East Electricity, Arablab, Wetex, Beutyworld ME, Automechanika ME

Dubai Fuar Alanı | Fuardan Fuara